Image

مراسم تجلیلی از بزرگان علم و صنعت سرامیک

همزمان با دوازدهمین کنگره سرامیک که در تاریخ 10 و 11 اردیبهشت 98 در محل دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد، از بزرگان علم و صنعت سرامیک آقایان دکتر علی بیت الهی و مهندس حسین زجاجی تقدیر به عمل آورده خواهد شد. اطلاعات بیشتر در سایت انجمن سرامیک یران

سایت انجمن سرامیک ایران برای اطلاعات بیشتر

 

Image

دوازدهمین کنگره سرامیک ایران در دانشگاه علم و صنعت

دوازدهمین کنگره سرامیک از تاریخ 10 و 11 اردیبهشت در دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد.

برنامه کنگره سرامیک

آدرس محل برگزاری: تهران –رسالت - هنگام – خیابان دانشگاه – دانشگاه علم و صنعت ایران – درب شماره 9-مجتمع علمی و فرهنگی امام خمینی

 

Image

تاریخ برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک تهران

نمایشگاه کاشی و سرامیک تهران که همه ساله توسط انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک برگزار می شود، امسال از تاریخ یکشنبه 9 تیرماه 1398 لغابت چهارشنبه 12 تیرماه 1398 در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد. در صورت نیاز به هماهنگی برای اخذ غرفه و شرکت در نمایشگاه می توانید به وبسایت www.cerafair.com مراجعه نمایید.

فرم ثبت نام فارسی

فرم ثبت نام انگلیسی

 

Image

تور بازدید از بزرگ ترین نمایشگاه کاشی و سرامیک دنیا

تور بازدید از بزرگ ترین نمایشگاه کاشی و سرامیک دنیا #Cersaie شهریور ماه 1398 - برای کسب اطلاعات بیشتر: www.ceramic-sakhteman.ir با سرامیک و ساختمان همواره به روز باشید: 👇 👇 تلگرام @ceramicmagazine اینستاگرام https://goo.gl/HSyrxi تماس با ما 44878124-4

 

Image

دولت ثمره تولید ما را درو می کند

محمد روشنفکر»، رییس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا اظهار کرد: هر زمانی که دولت شعار «حمایت از تولید» سر می‌دهد، درست سیاست‌های عکس آن را ابلاغ و اجرا می‌‌کند. رییس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک  ایران تصریح کرد: از ابتدای سال که ما در جریان «بسته ارزی دولت» قرار گرفتیم، با مشقت زیاد از بازار برای خرید مواد اولیه ارز تهیه کردیم. وی، ادامه داد: ما به عنوان تولیدکننده، مانند نیازمندان در بازار می‌گشتیم تا نیازهای حیاتی خود را تهیه کنیم. هر آن چیزی که کاشته بودیم، توسط دولتمردان درو شد. دلار و یورو را با قیمت ۱۶ هزار تا ۲۰ هزار تومان خریدیم. در حالی که معاون رئیس جمهوری گفته بود: قیمت دلار باید زیر ۷ هزار تومان باشد. آقای روشنفکر همچنین افزود: دولت شعار حمایت از صادرات می‌دهد اما ما با دنیا روابط بانکی نداریم که پول فروش محصولمان را از کانال‌های شناخته‌شده از خریداران دریافت کنیم. همین حالا حتی اگر کشورهای فروشنده مواد اولیه بخواهند به ما مواد اولیه را هبه کنند به خاطر همین مشکلات، تولیدکننده توان وارد کردن مواد اولیه را به کشور ندارد. رییس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران اظهار داشت: متأسفانه دولتمردان بدون درنظر گرفتن شرایط کشور و فشاری که به کشور وارد می‌شود، سیاست‌هایی را اعمال می‌کنند که به ورشکستگی صنعت کاشی و سرامیک؛ و بیکاری نیروی کار می‌انجامد. محمد روشنفکر خاطرنشان کرد: از حدود یک ماه و نیم اخیر، صنایع کاشی و سرامیک نتوانسته‌اند حتی یک متر از تولیدات خود را صادر کنند. منبع وبسایت کلمه

 

Image

آیا شیوه‌نامه رفع تعهد ارز حاصل از صادرات اصلاح می‌شود؟

چند هفته پس از آمدن عبدالناصر همتی، رئیس کل وقت بیمه مرکزی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی بیشتر نگذشته بود که بخشنامه‌ای از سوی معاون ارزی جدید وی برای صادرکنندگان، ابلاغ شد. بخشنامه‌ای که قرار بود ابتدا با اعمال نظرات فعالان اقتصادی و سازمان توسعه تجارت ایران تدوین شده تا در ادامه، اجرای آن صادرکنندگان کشور را با مشکل مواجه نسازد؛ اما ابلاغ شتابزده این بخشنامه که از همان ابتدا با اما و اگرهای بسیاری از سوی صادرکنندگان و فعالان اقتصادی همراه بود، کار را به جایی رساند که معاون ارزی بانک مرکزی، در معرض انتقادهای گسترده بخش‌خصوصی و به خصوص صادرکنندگان کشور قرار گرفت. چرا که انتظار می‌رفت با تذکر مقام معظم رهبری در جلسه شهریورماه با دولتمردان مبنی بر اینکه حرف بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌های دولتی باید به خوبی شنیده شود، اما این طور نشد و به یکباره بخشنامه‌ای از سوی غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی با عنوان شیوه‌نامه بازگشت ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد که در عمل، برخی از بندهای آن قابلیت اجرایی نداشت، به همین دلیل وی با حضور خود در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در شهریورماه، تنها کمتر از ۳۶ ساعت از صدور بخشنامه‌اش در این رابطه گفت که آن را بار دیگر مورد بازنگری قرار داده و بخشنامه جدید را ابلاغ خواهد کرد. اما این تمام ماجرا نبود، بلکه وی بار دیگر بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که این بار هم در آن، نظرات بخش‌خصوصی و جامعه صادراتی کشور دیده نشده بود؛ بلکه تنها اختیار عمل بیشتری را به پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها برای رفع تعهد ارزی خود داده بود و عملا مشکلات سایر صادرکنندگان با صدور این بخشنامه، پابرجا بود. در حالیکه رهبر معظم انقلاب به صراحت خطاب به دولتمردان اعلام کرده بودند که «حرف بخش‌خصوصی را ببینید، بشنوید و بخوانید» اکنون با گذشت بیش از یک ماه از صدور بخشنامه بانک مرکزی، بسیاری از صادرکنندگان در جلسات متعدد مطرح می کنند که همچنان مشکلات زیادی را با شیوه‌نامه‌های بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی دارند و همین امر، شاید روند بازگشت ارز صادراتی را کند کرده است. اکنون زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر این که بانک مرکزی قصد دارد شیوه‌نامه رفع تعهد ارز حاصل از صادرات را مجددا در هفته جاری اصلاح نماید؛ هر چه باشد ارز حاصل از صادرات اکنون باید بار اصلی کمبود درآمدهای نفتی و نقل و انتقالات پول نفت را بر دوش بکشد. یک مقام مسئول در نظام بانکی از ارسال پیشنهادات متعدد فعالان اقتصادی به دولت برای اصلاح شیوه‌نامه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خبر داد و گفت: قرار است که در هفته جاری این دستورالعمل اصلاح شود. وی افزود: نامه‌نگاری‌های متعددی در این رابطه با دولت انجام شده و به نظر می‌رسد که دلیل عمده کندی بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور همین باشد؛ البته اکنون روند بهبود یافته ولی باز هم با انتظارات فاصله وجود دارد. بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی اعلام کرده است، از ۲۲ فروردین ماه که سامانه نیما راه اندازی شده است، تا به امروز ۵.۹ میلیارد یورو از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی ارز خریداری شده است که با مبنا قراردادن نرخ برابری ۱.۱۵ دلار، معادل ۶.۷ میلیارد دلار است

 

Image

غرفه شرکت استیلگراف در نمایشگاه چرسای ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک چرسای ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر بولونیا ایتالیا برگزار می شود. شرکت Stylgraph استیلگراف تولیدکننده انواع طرح، مستر مولد و قالب کاشی و سرامیک در این نمایشگاه در سالن 20 و در غرفه شماره B71 و B72 حضور دارد و آخرین دستاوردهای خود در زمینه طرح کاشی را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

www.stylgraph.com

Image

شرکت سیستم آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه تکنارجیلا عرضه می کند

شرکت سیستم به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده ماشین آلات صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه تکنارجیلای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر ریمنی برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت در سالن A1 در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

Image

غرفه شرکت ولکو در نمایشگاه تکنارجیلا ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک تکنارجیلا ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر ریمنی ایتالیا برگزار می شود. شرکت ICF Welko تولیدکننده انواع ماشین آلات تولید کاشی از قبیل اسپری درابر، پرس، بال کیل، کوره و ... در این نمایشگاه در سالن D1 و در غرفه شماره 115 حضور دارد و آخرین دستاوردهای خود در زمینه تولید کاشی را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

اطلاعات بیشتر

Image

شرکت ویدرس آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه چرسای عرضه می کند

شرکت VIDRES به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده رنگ، لعاب و جوهرهای دیجیتال و انواع افکت دیجیتال، در صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه چرسای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر بولونیا برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت درسالن 33 و غرفه A37تا A39در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

Image

غرفه شرکت های نمایندگی آرپی سامانه در نمایشگاه تکنارجیلا ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک تکنارجیلا ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر ریمنی ایتالیا برگزار می شود. شرکت آرپی سامانه نماینده شرکت های Italdiamant، EMACER، Tecnema-Breton در این نمایشگاه حضور خواهد داشت و میزبان بازدیدکنندگان محترم خواهد بود:

اطلاعات بیشتر

Image

شرکت متکو آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه چرسای عرضه می کند

شرکت METCO به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده جوهرهای سولوبل سالت و نمک های محلول د ر صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه چرسای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر بولونیا برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت در سالن 33 غرفه E21 در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

فروش نقدی و افزایش قیمت محصولات کاشی دکوری

جلسه انجمن کاشی و سرامیک تزیینی ایران روز دوشنبه مورخ 12 شهریورماه 97 با حضور شرکت های اصلی تولیدی کاشی و سرامیک تزیینی کشور برگزار شد. در این جلسه مدیران شرکت های سرام آرا، گرانیت لیا، نگارستان جاوید، گلسو ایمان، اطلس سرام البرز، جهانگیر سرام، آرتاسرام، پرشین دکور، پورنگ، گلدیس کاشی و ... و نشریات تخصصی صنعت کاشی و سرامیک حضور داشتند. در این جلسه با اشاره به مشکلات صنعت کاشی و سرامیک کشور، در تهیه اقلام مصرفی و مواد اولیه مورد نیاز، مشکلات گمرکی و افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی که مشابه داخلی ندارند، تصمیم گیری شد که باید قیمت محصولات کاشی دکوری براساس قیمت ارز روز به صورت نقدی دریافت شود. بر این اساس تصمیم گیری شد تا تمامی شرکت های عضو انجمن از این پس فروش خود را به صورت نقدی و با دریافت حداقل 50 درصد از وجه در هنگام عقد قرارداد انجام داده و مدت زمان حداکثری برای مابقی وجه سه ماهه درنظر گرفته شود. با توجه به نوسانات قیمت ارز، افزایش در قیمت های این محصولات درنظر گرفته خواهد شد زیرا امروزه بیش از 50 درصد قیمت محصولات دکوری وابسته به مواد اولیه استفاده شده در آن است که افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیم بر روی تهیه این مواد گذاشته است.
عدم امکان تهیه مواد اولیه برای دکور کاشی و سرامیک از داخل کشور، مشکلات عدیده گمرکی برای ترخیص مواد، تهیه تمامی اقلام مورد نیاز کارخانه به صورت نقدی، نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه تولیدی از اهم مشکلات پیش روی این صنعت در ایران است که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
هم‌چنین افزایش قیمت محصولات باتوجه به تغییرات نرخ ارز و براساس قیمت روز ارز باید مدنظر قرار گرفته شود و در جلسه‌ای در روزهای آتی این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

Image

مروری بر اخبار روزهای گذشته در خصوص افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر صنعت کاشی

بورس نیوز: انفجار قیمت تمام‌شده کاشی و سرامیک/ چشم امید سهامداران به صادرات

افزایش نرخ چراغ خاموش شرکت های تولیدی کاشی

اقتصاد نیوز: صنعت کاشی و سرامیک قربانی نوسانات ارز

پرفروش ترین آپارتمان های تهران چه ویژگی هایی دارند؟

 

Image

هست و نیستش را آجر می‌کند اما سود بی سود!

کاربرد لعاب از دیرباز در تاریخ کهن ایران ثبت شده و ایرانیان از چند صد قرن پیش ظروف خود را با لعاب‏‏‌های سرامیکی پوشش می‌دادند تا ضمن استحکام بخشیدن به آنها، به ظروف سفالین خود زیبایی بیشتری بدهند ولی با این وجود صنعت تولید لعاب کاشی و سرامیک عمر طولانی‌ای در کشور ندارد. نخستین واحد تولید لعاب کشورمان در دهه 50 از سوی ایتالیایی‌ها در تهران و برای تامین لعاب کارخانه‌ کاشی ایرانا ایجاد شد ولی با پیروزی انقلاب اسلامی به علت محدودیت‌های ارزی و وارداتی و میل به خودکفایی، واردات فریت(لعاب) عملاً متوقف و متخصصان این صنعت بر آن شدند تا خود نسبت به تولید داخلی اقدام کنند که ادامه این روند هم‌اکنون میزان تولید لعاب در کشور را به قریب 480 هزار تن در سال رسانده است. ه گزارش ایسنا، سید علی ‎ اکبر کلانتر، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد که ریاست انجمن لعاب و رنگدانه ‎ های سرامیکی ایران را نیز برعهده دارد، یزد را قطب اصلی صنعت لعاب کشور می خواند و می‌گوید: در حال حاضر استان یزد با 46 پروانه بهره ‎‎ برداری، نزدیک به 80 درصد واحدهای تولیدکننده لعاب در کشور را به خود اختصاص داده است.

ادامه خبر

Image

صادرات ۴ میلیارد کالا به عراق در ۴ ماه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسینی در استودیوی پخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود: در 4 ماه نخست امسال توانسته ایم حدود 4 میلیارد دلار صادرات به عراق انجام دهیم امیدواریم این رقم در ماه های آتی افزایش یابد. او ثبات و امنیت اقتصادی و افزایش قیمت کالاهای وارداتی در عراق را علل عمده صادرات ایران به این کشور اعلام کرد و ادامه داد: جهش ارزی در ایران سبب شده تا کالاهای ما قابلیت رقابت را به دست آورند البته نزدیک شدن به اربعین حسینی (ع) هم در این تجارت بی تأثیر نبوده است. حسینی گفت: یکی از بهترین ابزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی، صادرات و بهره گیری از صنعت توریسم است. در حال حاضر صادرات کالایی ما حدود 6/5 میلیارد دلار است این رقم شامل صادرات روزانه 2 میلیون دلار برق، 27 میلیارد مترمکعب یا 5 میلیون دلار صادرات گاز می شود. این در حالی است که گاز را با قیمتی 10 برابر نرخ داخلی عرضه می کنیم پس کالای یارانه ای به عراق نمی فرستیم.

ادامه خبر

Image

کاشی و سرامیک ایران محبوب پاکستان

محمد امین لاسانی' فعال اقتصادی صنعت کاشی و سرامیک پاکستان که اخیرا برای شرکت در نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک به تهران سفر کرده بود، پس از بازگشت به اسلام آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار خرسندی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران گفت:در سفر به تهران از نزدیک با تولیدات صنعت کاشی و سرامیک آشنا شده و با مسئولان شرکت های فعال ایرانی در این زمینه گفت و گو کردیم.

ادامه خبر

Image

تولید کاشی بدنه سفید در کاشی پرسپولیس

کاشی و سنگ پرسپولیس یزد که در سال 1386کار خود را شروع کرد در روزهای اخیر محصولات بدنه سفید خود را به بازار معرفی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

http://www.persepolistile.ir/pages/about-us

ادامه خبر

Image

نشست مدیران صنعت در یزد

در نشست فوق العاده انجمن کاشی وسرامیک کشور که در یکی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد ، آخرین راههای تداوم تولید و عبور از بحران و تامین مواد اولیه این صنعت بررسی شد

ادامه خبر

Image

یزد محلی مطمین برای تجارت کاشی!!!

«علی زینی‌وند» در نشستي كه در اتاق بازرگانی یزد برگزار شد، با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی و تاریخی کشورهای ایران و پاکستان، اظهار کرد: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک مردم یزد و پاکستان و همچنین حضور حدود پنج هزار نفر یزدی در این کشور، یزد می تواند مکان مناسبی برای گسترش تجارت و بازرگانی میان کشورهای ایران و پاکستان باشد.

ادامه خبر